Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Historia Firmy

W dniu 16 kwietnia 1927 r.zostaje zarejestrowana w sądzie grodzkim w Sanoku, "Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej z ograniczoną odpowiedzialnością" Pierwszymi jej założycielami byli Ks.dziekan Józef Królicki,Hrabia Stanisław Wysocki i dyr.szkoły p.Henryk Kraus, którzy wnieśli po 10 udziałów.

Budynek mleczarni pobudowali na posiadłościach parafialnych biorąc kredyt w Banku Rolnym we Lwowie w wysokości 5 tys.zł poręczając go swoim majątkiem. Dalsza rozbudowa zakładu następowała poprzez wykup działek wokół 1-go budynku mleczarni.

W latach 1992 - 2002 zdecydowanie poprawiono warunki produkcji i pracy poprzez wybudowanie nowej hali produkcyjnej wraz z wodociągiem , kotłownią i oczyszczalnią ścieków gdzie obiekty te spełniają wymogi ochrony środowiska tak w zakresie ścieków, ochrony powietrza, hałasu, a stanowiska pracy odpowiadają normom bezpieczeństwa i higieny pracy a linie technologiczne i procesy produkcyjne odpowiadają wymogom Unii Europejskiej gdzie w maju 2004r. zakład został dopuszczony do handlu do wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach produkcyjnych a wysoką jakość produkowanych wyrobów gwarantuje doświadczona załoga i wprowadzony i certyfikowany od 2003r.System HACCP a produkowane wyroby znakowane są UE,na teren całej Unii Europejskiej. Sp-nia produkuje ponad 40-ci asortymentów różnego rodzaju wyrobów mlecznych wg własnych receptur jako produkty regionalne bez konserwantów i w opakowaniach ekologicznych są to :

* kefir z Jasienicy,
* serek fromage z Jasienicy,
* twaróg chudy i półtłusty wiejski z Jasienicy,
* twarożek wiejski,
* jogurty naturalne i owocowe,
* maślanka owocowa,
* mleko spożywcze podkarpackie, butelka, folia
* śmietana pasteryzowana 12%,18% 30%,
* masło ekstra, osełka
* maślanka z Jasienicy

 

Wyroby Sp-ni cieszą się dużym uznaniem konsumentów o czym świadczą nagrody i wyróżnienia przyznane przez konsumentów między innymi : Tytuł "Nasze dobre Podkarpackie" uzyskało w 2004r. Masło ekstra osełkowe, w 2005r.- Mleko wiejskie Podkarpackie natomiast w konkursie "Smaczne Bo Podkarpackie" tytuł Najpopularniejszego produktu spożywczego podkarpacia:

* w 2003r. - uzyskał twarożek wiejski
* w 2004r. - twaróg wiejski półtłusty
* w 2005r. - Mleko wiejskie Podkarpackie
* w 2006r. - Najpopularniejszy produkt podkarpacia - Kefir z Jasienicy oraz Jogurt Naturalny

Serek FROMAGE został nagrodzony na XVI Krosnieńskich Tarchach  Euroregionalnych KONTAKT 2000.
Jest to produkt dietetyczny produkowany sposobem tradycyjnym, z twarogu półtłustego i masła.

Prodykty Ekologiczne:

Produkowane z mleka pochodzącego  z gospodarstw ekologicznych posiadających certyfikat zgodności z zasadami rolnictwa ekologicznego. Wyróżniają się dużą zawartością białka, soli mineralnych i witamin A, D, E, B i C.  Zawieraja bakterie kwasu mlekowego. Są poduktem naturalnym. Charakteryzują się przyjemnym lekko kwaśnym smakiem. Niezbędne w codziennym odżywianu organizmu człowieka od dziecka po późną starość,zapewniając prawidołową budowę tkanek kostych, mięśni i układu nerwowego.

 

cobico cobico  eco_agro_poland_200  eco_agro1_2013
 

Nagrody:

2009r. -EKO AGRO  Poland - Rzeszów

2009r. -PODER - Boguchwała "BIO TWARÓG PÓŁTŁUSTY"

Sp-nia oprócz przetwórstwa prowadzi działalność handlową we własnej sieci sprzedaży hurtowej 10 hurtowni stałych i 4-ry obwoźne oraz 14-cie placówek sprzedaży detalicznej w których to prowadzi sprzedaż wszystkich artykułów spożywczych współpracując z wieloma Sp-niami Mleczarskimi i producentami artykułów spożywczych w całej Polsce.

Całość zadań w skupie, produkcji i handlu odsługuje własnym transportem w ilości 40 jedn.Sp-nia w swojej działalności w pełni przestrzega zasad terminowego regulowania należności Wobec rolników , pracowników , Skarbu Państwa i kontrahentów, przestrzega norm pracy,ochrony środowiska jak również prowadzi działalność charytatywną udzielając wielu darowizn na rzecz Domów Dziecka i Fundacjom na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

fair_play_02   Sp-nia w latach 1999-2008 uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie "Przedsiębiorstwo Fair-Play" gdzie co roku otrzymywała certyfikat "Przedsiębiorstwa Fair-Play" a w roku:

2001 - złoty certyfikat,
2002 - certyfikat,
2003 - złotą statuetkę,
2004 - brązowy lau,
2005 - srebrny laur
2006 - złoty laur
2007 - paltynowy laur
2008 - platynowa statuetka -  "Przedsiębiorstwa Fair-Play"

2011 - AMBASADOR  FAIR  PLAY  2011

2013 - DIAMENTOWA STATUETKA Przedsiebiorstwo FAIR PLAY 2013 

 

W latach 2002 - 2008 została zaliczona przez dziennik Puls Biznesu do elitarnego konkursu "Gazel Biznesu" jako najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce.

Ponadto Sp-nia w 2003r. została Krajowym Laureatem "Agro-liga" w kategorii firma wg dwutygodnika Agro-Trendy w rankingu zakładów mleczarskich w 2002r.zajęła 15-te miejsce, a w 2003r.-18-te miejsce w kraju.

 

hacap1

AKTUALNIE NASZA FIRMA SPEŁNIA WYMOGI UNII EUROPEJSKIEJ I PRODUKCJA WYROBÓW ODBYWA SIĘ W OPARCIU O SYSTEM JAKOŚCI HACCP

 

 

ZDROWO, SMACZNIE, ZDROWE ODŻYWIANIE, PRODUKTY EKOLOGICZNE, WARTOŚCI ODŻYWCZE, PIJ MLEKO EKOLOGICZNE ŚWIEŻE, DOBRE BO PODKARPACKIE, DLACZEGO MLEKO JEST ZDROWE, POZNAJ NATURALNE PRZETWORY MLECZNE Z JASIENICYO firmieOfertaProdukcjaDystrybucjaMediaZapytania ofertoweKontaktPolityka prywatnościOPTistat - OPTeam S.A.